Jan Pour

Můj příběh hubnutí

Jsem již staršího věku a žiji delší dobu sám. Z dispozic asi získaných od svých rodičů mám i přesto zájem o pohyb, a tak hraji s občasnou přestávkou způsobenou opotřebovaností kloubů košíkovou, sálovou kopanou a jezdím na kole. Zdálo by se tedy, že jsem "vysportovaný" a potíže s moji tělesnou hmotností jsou mi vzdálené ...

Opak byl však pravdou. Delší dobu jsem pozoroval, že obtížněji zapínám kalhoty, při fotbale jsem nejraději v brance a při basketu "vše řídím z pozadí", abych se nemusel "zase tolik honit". Vyvrcholilo to při konstatování, že na koncert nemám v čem jít, protože "civilní kalhoty" nedopnu a ve "sportovních s nohavicemi na zip" se to jaksi nehodí ... Smutně jsem pohlédl na tašku s mými "neoblíknutelnými kalhotami", které jsem chtěl odnésti do "Charity", nebo do popelnice jako nepotřebné.

Jelikož jsem měl váhové obtíže i dříve (z příčin častějších návštěv ledničky atd), začal jsem si pomáhat sám – tedy "jíst střídmě". To znamená ke snídani "jenom čínskou polévku", o jeden knedlík méně, atd. Při vstupu na váhu jsem konstatoval, že jsem "nic neshodil", ale v rámci "jojo efektu" naopak přibral.

Měl jsem tedy 2 možnosti:

  1. Nechat to tak vzhledem k věku být.
  2. Nebo někde vyhledat pomoc u těch, "co se vyznají".

Navštívil jsem tedy v rámci hledání Svět zdraví ve Školní ulici v Teplicích, kde mě uvítaly dvě příjemné ženy, které nemají ze zdravotního hlediska potíže s nadváhou (pro ženy) a z mužského hlediska je na co koukat ... Z těchto hledisek jsem se rozhodl, že to u nich zkusím.

Po vstupu na váhu a připevnění elektrod na mé tělo PC zjistil, jaký jsem "stravovací typ" tj. co můžu jíst a co je přísně zakázané vzhledem k mé "nadhmotnosti". Řekl jsem si tedy, že to musím vydržet!! Velice mi pomohl po čase řízené stravy vstup na domácí váhu, který konstatoval pokles.

Úplně jsem se divil, jak ochotně se tělo smířilo s nedostatkem "sladké potravy", knedlíků aj. Když jsem mimo domov a musím se stravovat v restauraci, i přes omezení v rámci možností jídelního lístku se to váhově projeví. Po čase jsem se po pravidelných stravovacích konzultacích ve Světě zdraví dopracoval k fantazii – oblékl jsem zase odložené kalhoty a ve sportu se "zase rád honím".

Vážení kolegové a kolegyně s nadváhou, mohu tedy na závěr konstatovat:

  1. Ve Světě zdraví se vyznají a ukážou vám cestu k nižší váze
  2. Jak po té cestě půjdete je jen vaší záležitostí a někdy je ta cesta plná překážek ... 

Jsme ale přece v takové kondici a vůli, že je s pomocí Světa zdraví překonáme a zhubneme!

Jan Pour PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Teplice Jan Pour PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Teplice

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým poradcem Světa zdraví NATURTEP Teplice

Víte, že ...

... klienti pod vedením specialistů Světa zdraví v Teplicích zhubli již 5.771 kg a na všech pobočkách Světa zdraví potom již 422.085 kg? Ještě váháte?

 

 

TOPlist