Martin Hrbek


Do Světa zdraví mě nepřivedly žádné potíže. Netrpěl jsem žádnými problémy, netrpěl jsem ani nadváhou. Aspoň v hlavě ne. Jak je to možné? Je to prosté. Tlustý člověk si jen velmi málo uvědomuje svou tloušťku. Když jsem se viděl na fotografiích, tak jsem si říkal – „Dobrý, jde to“. Tvrdil jsem, že „ … mám těžké kosti a hodně svalů, lehčí prostě být nemůžu“. Aspoň tak to bylo na fotografiích, kde jsem se poznával, kde jsem viděl svůj obličej. Horší už to bylo na fotkách, kde jsem byl jeden ve skupině lidí, nebo dokonce zezadu, bez obličeje, to bylo jiné. To jsem jasně viděl, že „ten člověk by se sebou měl něco udělat“.

Tak jsem udělal: Začal jsem více běhat a cvičit. Pomohlo to, ale málo. Dostal jsem se váhově na nějakou úroveň a dál to prostě nešlo. Tak jsem běhal ještě víc, a čím víc jsem běhal, tím víc jsem byl unavený, začínalo bolet celé tělo, ale jiný efekt to nemělo. Náhodou jsem dostal doporučení na Svět zdraví s tím, že když sportuju a nehubnu, potřebuji ještě něco přidat. Bez nějaké větší důvěry jsem to tedy zkusil.

Při prvním sezení jsem prošel analýzou a bylo mi sděleno, kolik až kg můžu sundat. Tomu jsem samozřejmě nevěřil. Když jsem si měl stanovit cíl, zamířil jsem tedy někam do 2/3 teoretických možností. Protože cíle se mají nastavovat reálné. 

Má nedůvěra se začala rozplývat během 3 týdnů. Byly chvíle, kdy to nebylo jednoduché, občas dokonce stresující. Co vlastně smím a co nesmím… To trvalo zhruba 2 měsíce. Po této době jsem dosáhl „svého cíle“. Vše navíc už pro mě byla jen prémie.

Nyní jsem ve stavu, kdy už žádné „hubnoucí“ cíle nemám. Našel jsem si způsob života a stravování, který mi vyhovuje. Nemám žádný stres z hubnutí či nehubnutí, nemám žádný stres z toho, co smím, či nesmím. Prostě jsem se nakolejil a po těch kolejích jedu a už není vůbec důležité, kam dojedu. Dávky sportu jsem přidal, ale únava vymizela. Ale celé to má i svá negativa. Například jsem musel kompletně vyměnit šatník, protože všechno oblečení mi nějak vyrostlo.

Jak to celé shrnout? Trpím nyní velmi dobrými pocity. Za to děkuji své poradkyni za dobré rady a za celý přístup. Děkuji své kamarádce Pavle, že mě sem dovedla. Děkuji své manželce, že to se mnou vydržela, hlavně zpočátku. A že se ke mně přidala, i když nemusela. Protože ve dvou se to lépe táhne.

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým poradcem Světa zdraví NATURTEP Teplice

Víte, že ...

... klienti pod vedením specialistů Světa zdraví v Teplicích zhubli již 5.771 kg a na všech pobočkách Světa zdraví potom již 422.085 kg? Ještě váháte?

 

 

TOPlist