Václav Hess

O 20 kg lehčí za 6 měsíců

Je mi 66 let. Již od svých středních let trpím artrozou kyčlí. V mých 50 letech proběhla první operace kyčle levé nohy. Po 11 letech pak reoperace této levé kyčle a po čtyřech měsících následně výměna kyčle pravé nohy. Navíc jsem chytl bacil tzv. ,,zlatého stafilokoka“ a musel dostávat další antibiotika přímo do žíly. Ztratil jsem potom naprosto chuť k jídlu a musel se přemáhat, abych něco snědl. Váha šla během měsíce neuvěřitelně dolů z 98 kg na 86 kg. Bylo mě doporučeno užívat probiotika. Po nějaké době nastal opačný efekt - stálý hlad. A za docela krátkou dobu byla váha zpátky. Tělo si to hladovění zapamatovalo a tak jsem začal přibírat. Co mne k myšlence zhubnout přivedlo? Moje žalostné míry.

Váha 108 kg v pase 120 cm, dnes 88 kg v pase 103 cm.

Jeden z mých vnuků měl maturitní ples a já se nedostal do kalhot od obleku, který sem ještě před pár roky nosil. Musel to spravit až vsazený tzv. ,,cvikl“ 15 cm. Tak říkám manželce ,, ve 33 letech jsme přestali spolu kouřit, tak teď v 66 letech spolu zkusíme zhubnout - co říkáš? “ Neřekla nic, jen si něco nechápavě zabroukala, snad i zaťukala na čelo.

Na internetu je plno věcí o hubnutí a pak sem narazil na stránku Svět zdraví založenou profesionály na výživu, která se mi obsahově líbila. Vyplnil sem přihlášku i za nic netušící manželku a odeslal. Ve dvou se to přece lépe táhne. Pak byl dojednán první den konzultace. Manželka si myslela, že jsem se zbláznil, když sem jí to oznámil. Ale pak svolila s poznámkou ,,snad to k něčemu bude“.

V pěkném a příjemném prostředí teplického ,,Světa zdraví“ nás mile přivítala ing. Šárka Hodslavská (specialistka). Na základě našich sdělení, co rádi jíme a jaké máme pohybové aktivity, nám sestavila každému jídelníček na míru, s pěti chody denně. Byl to výběr z 50 kombinací jídel s možností změnit některá jídla, když nám váha nepůjde dolů. Samozřejmě bez některých našich dosavadních ,,chuťovek“. Chvíli byl zmatek v nakupování některých nových potravin, které koupit a kde, ale zvládli jsme to a stálo to za to.

Pak jsme chodili po každých 14 dnech na konzultace. Kila nám u obou začala jít dolů. Někdy více, jindy méně ale stále šla. A to přišly i Vánoce. To nás přímo ,,nakoplo“. Jíme skoro stejné věci co před tím, jen ve správném složení a nepřejídáme se. Před tím, jsme jedli 3x denně a přibírali. Dnes jíme 5x denně každé 3 hodiny, menší porce a hubneme (není to hladovění).

Už jsme si na nový stravovací režim zvykli a stále objevujeme něco nového a chutného. Také nás nabíjí nové poznání:  Nyní ovládáme svá kila, ne ona nás. Docela příjemný pocit.

Já jsem zhubl 20 kg a manželka 11 kg.

Ještě rada, nejen pro chlapy - preventivně si občas zkuste obléknout ,, svatební šaty “.

Václav Hess, Úpohlavy

Václav Hess PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví teplice Václav Hess PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Teplice

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým poradcem Světa zdraví NATURTEP Teplice

Víte, že ...

... klienti pod vedením specialistů Světa zdraví v Teplicích zhubli již 5.771 kg a na všech pobočkách Světa zdraví potom již 422.085 kg? Ještě váháte?

 

 

TOPlist